Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից 06/07/2016 08:55 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ՝ հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից, որոնք կրել են անկանոն բնույթ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը չեն պատասխանել հակառակորդի սադրիչ քայլերին ևշարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана ночью вели беспорядочную стрельбу по карабахским позициям из стрелкового оружия - Минобороны НКР 06/07/2016   09:37  |  Карабахский конфликт
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ночь на 7-е июня продолжала оставаться спокойной, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя беспорядочную стрельбу из стрелкового оружия.
“Передовые части Армии обороны не отвечали на провокационные шаги противника и уверенно выполняли поставленные перед ними боевые задачи", - говорится в сообщении.
09:16 01/06/2016  |  Карабахский конфликтМинобороны НКР сообщило о единичных выстрелах со стороны Азербайджана