Տաքսու վարորդի սպանության գործով ձերբակալված անձին մեղադրանք է առաջադրվել 06/03/2016 18:54 | Քրեական խրոնիկոն
Տաքսու վարորդ Արսեն Խանամիրյանի սպանության գործի քննության շրջանակում Վահրամ Վերանյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ սպանություն: «Փաստինֆո»- ի տեղեկություններով, նրան կալանավորելու միջնորդություն է ներկայացվել դատարան:
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, տաքսու վարորդ Արսեն Խանամիրյանի սպանության պատճառը կին է եղել: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով, մոտ մեկ տարի առաջ Խանամիրյանի ու նրա սպանության միջև կասկածվող Վահրամ Վերանյանի միջև կնոջ պատճառով վեճ է եղել, վերջինս բռնության ու նվաստացումների է ենթարկվել: Ըստ ամենայնի, նա վրեժխնդիր է եղել այդ նվաստացումների համար: Վերանյանը նույնպես տաքսու վարորդ է:
Սպանությունը տեղի էր ունեցել Երևանի կենտրոնում. Արսեն Խանամիրյանը՝ կրծքավանդակի ձախ կեսի միջկողային շրջանի և ձախ ենթակողային շրջանի կտրած-ծակած վերքով հիվանդանոց էր տեղափոխվել, որտեղ մահացել էր:
Դեպքի առթիվ քրեական գործ էր հարուցվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ սպանություն, հատկանիշներով: Սպանությունը կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել էր 26-ամյա Վ.Վերանյանը:

Подозреваемому в убийстве таксиста в центре Еревана предъявлено обвинение 06/04/2016   08:30  |  Криминальная хроника
Подозреваемому в убийстве водителя такси Арсена Ханамиряна предъявлено обвинение.Ваграму Вераняну инкриминируют часть 1 статьи 104(Убийство).По информации “ФактИнфо”, в суд подано ходатайство об его аресте.
Как сообщало ранее агентство, причиной убийства таксиста Арсена Ханамиряна стала женщина. По информации “ФактИнфо”, год назад между Ханамиряном и подозреваемым в его убийстве Ваграмом Вераняном произошел конфликт из-за женщины, последняя подверглась насилию и унижениям.
По всей вероятности, он отомстил за эти унижения. Известно, что Веранян тоже является таксистом. Инцидент  произошел в центре Еревана. Госпитализированный с колото-резаными ранениями Арсен Ханамирян скончался в больнице.
Следственный комитет Армении ранее сообщил, что по данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104(Убийство) УК РА.По подозрению в совершении убийства был задержан 26-летний В. Веранян.