Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից 06/02/2016 08:54 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հունիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունն, ընդհանուր առմամբ, հանգիստ է եղել: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն, չեն արձագանքել հակառակորդի սադրիչ գործողություններին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана ночью обстреляли карабахские позиции из снайперских винтовок и гранатомета – Минобороны НКР 06/02/2016 09:26 | Карабахский конфликт
Оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ночь на 2-е июня в целом была спокойной, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Азербайджанская сторона нарушала договоренность о прекращении огня, в основном, из стрелкового оружия. В ряде направлений противник применил также снайперские винтовки и гранатомет АГС-17, выпустив два снаряда.
“Передовые части Армии обороны проявляли сдержанность и не отвечали на провокационные действия противника, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.