Պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդու խափանման միջոցը փոխվեց 06/01/2016 19:06 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդու գործով հետախուզման մեջ գտնվող երկու անձինք հայտնաբերվել են ու կալանավորվել: Խոսքը՝ Գ.Գրիգորյանի և Ա.Ներսիսյանի մասին է, ովքեր մայիսի 16-ից գտնվում են հետախուզման մեջ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ պատգամավորի որդու՝ Գուրգեն Արսենյանի խափանման միջոց կալանավորումը դատախազի որոշմամբ փոխարինվել է չհեռանալու մասին ստորագրությամբ: Ի դեպ, նրան ձերբակալելու գրավոր ցուցումը եւս քննիչին տվել էր դատախազը։ Հետագայում արդեն քննիչը նրան մեղադրանք էր առաջադրել եւ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու միջնորդություն ներկայացրել դատարան։
Նշենք նաև, որ առաջին ատյանի դատարանի՝ Արսենյանի կալանավորման որոշման դեմ վերջինիս պաշտպան Հայկ Ալումյանը ներկայացրել էր վերաքննիչ բողոքը, ինչը մերժվել էր:
Պաշտպանը հայտարարել էր Վճռաբեկ բողոք ներկայացնելու մասին:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 17-ին Երևանի գիշերային ակումբներից մեկում տեղի է ունեցել խուլիգանություն, և հենց այս գործի շրջանակներում պատգամավորի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ:
Իսկ մայիսի 14-ին առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ Արսենյանի որդու՝ Գուրգեն Արսենյանի նկատմամբ՝ որպես խափանման միջոց էր ընտրել կալանավորումը:

Сыну депутата НС Армении Гургена Арсеняна изменили меру пресечения с ареста на подписку о невыезде 06/02/2016   00:43  |  Криминальная хроника
Избранная ранее в отношении сына депутата парламента Армении Гургена Арсеняна на пресечения в виде заключения под стражу заменена на подписку о невыезде. По информации “Фактинфо”, соответствующее решение принял прокурор.
Напомним, адвокат Арсеняна – Айк Алумян подал апелляционную жалобу на арест своего подзащитного, которая была отклонена. 17-го апреля в одном из ночных клубов Еревана произошел хулиганский инцидент. В рамках данного дела сыну депутата было предъявлено обвинение по части 4 статьи 258(Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) УК Армении.
14-го мая решением суда первой инстанции в отношении сына Арсеняна- Гургена Арсеняна была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
По данному делу арестованы еще двое человек. Речь идет о Г. Григоряне и А. Нерсисяне, которые с 16-го мая находились в розыске по подозрению в совершении деяния, предусмотренного частью 4 статьи 258 УК РА.