Անձնական հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ դանակահարել է 05/30/2016 13:15 | Քրեական խրոնիկոն
Ոստիկանության լրատվական ծառայությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 29-ին՝ ժամը 00.10-ին, հիվանդանոցից ոստիկանության Կապանի բաժնում hաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի շրջանի աջ կեսի և ձախ կեսի կտրած-ծակած վերք» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1983 թ. ծնված Եղիշե Հ.-ն, որը, ըստ բժշկի տեղեկանքի` ի վիճակի չի եղել բացատրություն տալու:
Նույն օրը՝ ժամը 02.45-ին, 1966 թ. ծնված Սպարտակ Դ.-ն դիմում-մեղայական է ներկայացրել, որ մայիսի 28-ին՝ ժամը 23-ի սահմաններում, Կապան քաղաքի Հ. Ավետիսյան փողոցի թիվ 6 շենքի մոտ, անձնական հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, դանակահարել է Եղիշե Հ.-ին` պատճառելով վնասվածքները:

Ссора в городе Капан на юге Армении вылилась в поножовщину 05/30/2016   13:41  |  Криминальная хроника
Спор между мужчинами в городе Капан на юге Армении вылился в поножовщину, сообщается на сайте Полиции Армении.
Согласно сообщению, накануне, 29-го мая, около 00:10 из Капанской больницы поступила информация о госпитализации Егише Г. 1983 года рождения с колото-резаными ранами правой и левой половин грудной клетки". По словам медиков, раненый не в состоянии давать объяснений.
В тот же день, через 2,5 часа в Полицию с повинной явился Спартак Д.,1966 года рождения, который рассказал, что во время вспыхнувшей из-за личных вопросов ссоры с Егише Г. ударил его ножом.
Сообщается также, что Спартак Д. предъявил орудие преступления - нож.
“Он задержан, назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие”, - отмечается в сообщении.