Գոռ Վարդանյանն արդարացվեց 05/28/2016   12:16  |  Արդարացման դատավճիռներ
Միջազգային դուքենդոյի և ֆուլ կոնտակտ կարատեի ֆեդերացիայի նախագահ, դերասան Գոռ Վարդանյանն իրեն առաջադրված մեղադրանքում արդարացվեց:
Նախօրեին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Արմեն Բեկթաշյանի նախագահությամբ, ՀՀ քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով մեղադրվող Գոռ Վարդանյանն անպարտ ճանաչվեց և արդարացվեց:
«Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում Գոռ Վարդանյանի փաստաբան Նաիրա Պետրոսյանը նշեց, որ մեղադրող դատախազը Վարդանյանին առաջադրված մեղադրանքից հրաժարվել է փաստերի բավարար չլինելու պատճառով և այդ հիմքով Վարդանյանն արադարցվել է:
Ըստ մեղադրանքի՝ Վարդանյանը ուղղակի առնչություն ունենալով «Դյուքենդո հայկական ֆեդերացիա» անվանմամբ հասարակական կազմակարեպության գործունեության հետ, քննությամբ չպարզված անձից և ժամանակահատվածում ապօրինի կերպով ձեռք է բերել և նույն ՀԿ-ի կողմից օգտագորգծվող տարածքում, մինչև խուզարկությամբ ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցների կողմից հայտնաբերելը, պահել է ռազմամթերք:

Суд в Ереване оправдал мастера восточных единоборств Гора Варданяна 05/28/2016   12:32  |  Оправдательные приговоры
Суд ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш под председательством судьи Армена Бекташяна оправдал председателя Международной федерации Дукендо фул-контакт карате, актера Гора Варданяна.
Напомним, Гору Варданяну инкриминировали часть 1 статьи 235(Незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств ) Уголовного кодекса Армении.
Как отметила в беседе с корреспондентом “Фактинфо” адвокат Гора Варданяна - Наира Петросян, поддерживавший в суде обвинение прокурор отказался от предъявленного Гору Варданяну обвинения, который был оправдан за недостаточностью фактов.