Երուսաղեմի միացյալ հանձնախմբի անդամները ՊԲ-ին դեղորայք և բժշկական սարքավորումներ են տրամադրել 05/27/2016 12:33 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանական կարիքների բավարարմանը միտված բարեգործական նախաձեռնությամբ են հանդես եկել Երուսաղեմի միացյալ հանձնախմբի անդամները, ովքեր, կենտրոնացնելով տեղի հայ համայնքի ներուժը, պաշտպանության բանակի համար ձեռք են բերել դեղորայք և բժշկական սարքավորումներ, զինծառայողների համար նախատեսված անհատական դեղատուփեր:
Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Մայիսի 27-ին միացյալ հանձնախմբի ներկայացուցիչներին ընդունել է ԼՂՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնախմբի կողմից ՊԲ-ին ուղղված ծրագրային հետագա նախաձեռնություններին վերաբերող հարցեր:
Այնուհետև միացյալ հանձնախմբի անդամներն այցելել են Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալ, տրամադրել դեղորայք և բուժսարքավորումներ, շփվել վիրավոր և առողջական այլ խնդիրներ ունեցող զինծառայողների հետ:
Հյուրերը նաև շնորհակալություն են հայտնել բուժանձնակազմին ապրիլյան իրադարձությունների ժամանակ մասնագիտական պարտքը բարձր մակարդակով կատարելու համար և հավաստիացրել, որ այսուհետ ևս պատրաստ են հանդես գալու նման նախաձեռնություններով:

Члены объединенного комитета Иерусалима предоставили Армии обороны НКР медикаменты и медоборудование 05/27/2016   13:14  |  Лента новостей
Члены объединенного комитета Иерусалима выступили с благотворительной инициативой, нацеленной на покрытие оборонных нужд Нагорно-Карабахской Республики, и, консолидировав потенциал местной армянской общины, приобрели для Армии обороны медикаменты и медицинское оборудование, а также индивидуальные аптечки для военнослужащих. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Представителей объединенного комитета 27-го мая принял министр обороны НКР, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян. На встрече обсуждались вопросы, касающиеся дальнейших программных инициатив комиссии для Армии обороны.
Члены объединенного комитета также посетили военный госпиталь Степанакерта, передали медикаменты и медицинское оборудование, пообщались с проходящими там лечение военнослужащими.
Гости также выразили медперсоналу благодарность за выполнение профессионального долга на высоком уровне в ходе апрельских событий и заверили в готовности к дальнейшей реализации подобных инициатив.
Члены объединенного комитета с аналогичной миссией побывали также на передовой.
17:55 20/05/2016  |  Карабахский конфликтТелемарафон в помощь Арцаху собрал в Лос-Анджелесе 1.1 млн. долларов
15:43 10/05/2016  |  Лента новостейНа спецсчета правительства НКР поступило более 8 млн. долларов
17:08 05/05/2016  |  Лента новостейПрезидент Бако Саакян выразил признательность предводителю Тегеранской епархии ААЦ за постоянное содействие НКР
12:28 30/04/2016  |  Актуальная темаМинобороны Армении просит при оказании военнослужащим и их семьям помощи сотрудничать со спецкомиссией
19:41 29/04/2016  |  Лента новостейНа спецсчета правительства НКР поступило более 7.5 млн. долларов
17:09 27/04/2016  |  Лента новостейНа спецсчета правительства НКР за почти три недели поступило более 7 млн. долларов