Բաքուն հայտնել է արտգործնախարարի պատրաստակամության մասին՝ հանդիպելու ԵԱՀԿ-ի ՄԽ-ի համանախագահների հետ 05/25/2016 18:32 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Բաքվից հայտնել են արտգործնախարարի պատրաստակամության մասին` հանդիպելու ԵԱՀԿ-ի ՄԽ-ի համանախագահների հետ:
«Ինչպես նշվել էր Վիեննայի հանդիպման ընթացքում, համակողմանի էական բանակցություններ սկսելու համար Ադրբեջանի արտգործնախարարը պատրաստ է մոտ ժամանակներս հանդիպել ԵԱՀԿ-ի ՄԽ-ի համանախագահների հետ», - այդ մասին ԱՊԱ գործակալությանը հայտնել է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայության ղեկավար Հիքմետ Հաջիեւը` ի պատասխան ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի հայտարարությանն այն մասին, որ համանախագահները մտադիր են հունիսին նախագահների հանդիպումից առաջ հանդիպել Ադրբեջանի արտգործնախարարի հետ:
ԱՊԱ-ին իր հայտարարության մեջ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքն ասել էր, որ հունիսին նախատեսված գագաթնաժողովին նախապատրաստվելու նպատակով համանախագահները, ինչպես որ դա համաձայնեցվել էր նախագահների հանդիպման ընթացքում, հույս ունեն հանդիպել Ադրբեջանի եւ Հայաստանի արտգործնախարարների հետ:

В Баку заявили о готовности главы МИД Азербайджана к встрече с сопредседателями МГ ОБСЕ 05/25/2016 19:02 | Карабахский конфликт
В Баку заявили о готовности главы МИД Азербайджана к встрече с сопредседателями МГ ОБСЕ.
“Как было отмечено в ходе венской встречи, для начала всесторонних и субстантивных переговоров министр иностранных дел Азербайджана готов в ближайшее время встретиться с сопредседателями МГ ОБСЕ”, - об этом АПА в ответ на заявление американского сопредседателя Джеймса Уорлика о намерении сопредседателей встретиться с главой МИД Азербайджана до встречи президентов в июне заявил глава пресс-службы азербайджанского МИД Хикмет Гаджиев.
В своем заявлении АПА американский сопредседатель Джеймс Уорлик сказал, что с целью подготовки к планируемому саммиту в июне сопредседатели, как и было согласовано во время встречи президентов, надеются на встречу с главами МИД Азербайджана и Армении.