Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիան Բաքվում կայանալիք համաշխարհային օլիմպիադային մասնակցելու որոշում դեռ չի կայացրել 05/25/2016   11:47  |  Մարզական
Հայաստանի շախմատի  ֆեդերացիան սեպտեմբերին Բաքվում կայանալիք շախմատի համաշխարհային օլիմպիադային ումասնակցել որոշում դեռ չի կայացրել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահի առաջին տեղակալ Սմբատ Լպուտյանը՝ մեկնաբանելով ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած լուրերը, թե ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովը հայտարարել է, որ հայ շախմատիստները մասնակցելու են Բաքվում կայանալիք շախմատի համաշխարհային օլիմպիադային:
«Դեռ այդպիսի որոշում չկա: Մենք քննարկում ենք, բայց դեռ որոշում չի կայացվել: Մեզ առաջարկ է եղել, թե ցանկալի կլիներ, որ մենք մասնակցենք, սակայն որոշում դեռ չի կայացվել, ուղղակի իրենք, հավանաբար, ներկայացրել են իրենց ցանկությունը»,- ասաց Լպուտյանը:

Шахматная федерация Армении пока не приняла решения по поводу участия во Всемирной олимпиаде в Баку 05/25/2016   12:27  |  Спорт
Шахматная федерация Армении пока не принимала решения по поводу участия во Всемирной шахматной олимпиаде, которая пройдет в Баку в сентябре этого года.
Об этом в беседе с “Арменпресс” заявил заместитель президента Шахматной федерации Армении Смбат Лпутян, комментируя распространяемые в азербайджанской прессе слухи о якобы предстоящем участии  армянских шахматистов примут Во всемирной олимпиаде в Баку.
“Мы обсуждаем этот вопрос, однако, пока не приняли решения. К нам поступило предложение, согласно которому было бы  желательно наше участие, однако мы пока не приняли решения, просто, они, вероятно, представили свое желание”,-  цитирует Смбата Лпутяна агентство.