Ալավերդիում 2 անձի սպանության գործով մեկ անձ ներգրավվել է որպես մեղադրյալ և հայտարարվել հետախուզում 05/21/2016 15:02 | Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով պարզվել են 2016 թվականի լույս մայիսի 19-ի գիշերը Ալավերդի քաղաքում տեղի ունեցած սպանության մի շարք հանգամանքներ, տվյալներ ձեռք բերվել՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնության վերաբերյալ։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
2016 թվականի մայիսի 18-ի լույս 19-ի գիշերը, Ալավերդի քաղաքի Զ. Անդրանիկի 22-րդ շենքի բակում, կյանքից զրկելու՝ սպանելու դիտավորությամբ, հրազենից կրակոցներ են արձակվել Վարդան Ավագյանի և Էդուարդ Պողոսյանի ուղղությամբ։ Վարդան Ավագյանն ստացել է հրազենային երկու վնասվածքներ և տեղում մահացել, իսկ Էդուարդ Պողոսյանը հրազենային վնասվածքով տեղափոխվել է «Ալավերդի բժշկական կենտրոն», ապա ՝«Էրեբունի բժշկական կենտրոն», որտեղ էլ մայիսի 21-ին՝ ժամը 02:30-ին, մահացել է:
Ալավերդիում կրակոցները շարունակությունն են նախորդ տարվա դեպքերի
Քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում տվյալներ են ձեռք բերվել՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնության վերաբերյալ, ով դեպքի վայրից փախուստի է դիմել իր վարած «DAEWOO» մակնիշի ավտոմեքենայով:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա քննիչը որոշում է կայացրել Վ. Փիրուզյանին որպես մեղադրյալ ներգրավել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, հանձնարարություն տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ նրան հայտնաբերելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ:

В деле об убийстве двух мужчин в городе Алаверди появился обвиняемый, он объявлен в розыск 05/21/2016   16:35  |  Криминальная хроника
По уголовному делу об убийстве двух человек в городе Алаверди Лорийской области установлены ряд обстоятельств, получены данные о личности предполагаемого преступника, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
В ночь с 18-го на 19-е мая во дворе дома на улице З. Андраника 22 в городе Алаверди предполагаемый преступник с целью умышленного убийства произвел из огнестрельного оружия выстрелы в Эдуарда Погосяна и Вардана Авагяна. Вардан Авагян получил два огнестрельных ранения и погиб на месте, а Эдуард Погосян с огнестрельным ранением был доставлен в “Алавердский медцентр”, а затем – в медцентр “Эребуни”, где 21-го мая, в 02:30, скончался. Стрельба в армянском Алаверди стала продолжением прошлогоднего инцидентаВ результате предпринятых в рамках уголовного дела крупномасштабных следственных и оперативно-розыскных мероприятий были получены данные о личности предполагаемого преступника, который скрылся с места происшествия на управляемом им автомобиле марки «DAEWOO».
“На основе добытых доказательств, следователь вынес решение о привлечении В. Пирузяна в качестве обвиняемого по пункту 1 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА. В суд подано ходатайство о применении в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу. Соответствующим подразделениям Полиции дано поручение предпринять меры, направленные на его обнаружение и передачу органу, осуществляющему производство’, - говорится в сообщении.