Պահպանվել է նախօրեին հաստատված համեմատաբար հանգիստ իրադրությունը 05/20/2016   09:00  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 19-ի լույս 20-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է նախօրեին հաստատված համեմատաբար հանգիստ իրադրությունը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից` որոշ ուղղություններում կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
12:09 18/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական կողմն անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ
08:55 18/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել
11:06 17/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական կողմը շարունակել է կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ

ВС Азербайджана ночью открыли огонь по карабахским позициям из стрелкового и снайперского оружия – Минобороны НКР 05/20/2016   09:29  |  Карабахский конфликт
Установившаяся накануне сравнительно спокойная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ночь на 20 мая сохранялась, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня с применением, в основном, стрелкового оружия различных калибров, а также снайперского оружия в ряде направлений.
“Передовые части Армии обороны соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжали уверенно нести боевое дежурство”, - отмечается в сообщении.