Դատարանն արդարացրեց ավագ քննիչին, ում նախաքննական մարմինը մեղադրում էր պաշտոնական կեղծիքի մեջ. Չկա հանցակազմ 05/19/2016 12:15 | Արդարացման դատավճիռներ
Պաշտոնական կեղծիք կատարելու մեջ մեղադրվող ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության ավագ քննիչ Էդգար Վարդապետյանը քիչ առաջ Շիրակի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի կողմից անպարտ ճանաչվեց և արդարացվեց՝ հանցակազմի բացակայության հիմքով:
Դատարանը՝ դատավոր Վարդան Գրիգորյանի նախագահությամբ, նույն հիմքով արդարացրել է նաև գործով մյուս ամբաստանյալին՝ Սեդա Խաչատրյանին:

Суд в Армении оправдал обвиняемого в служебном подлоге старшего следователя за отсутствием состава преступления 05/19/2016 15:44 | Оправдательные приговоры
Суд оправдал старшего следователя следственного управления СК Армении по Ширакской области Эдгара Вардапетяна, обвиняемого в совершении служебного подлога.
Суд общей юрисдикции Ширакской области Армении признал его невиновным за отсутствием состава преступления.
Суд под председательством Вардана Григоряна на том же основании оправдал и подсудимую по данному делу Седу Хачатрян. Об этом “ФактИнфо” сообщила их адвокат Тамара Яйлоян.