Սեյրան Օհանյանը՝ շփման գծում տիրող իրավիճակի և Մանվել Գրիգորյանի հետ կապված միջադեպի մասին. 1In.am (Տեսանյութ) 05/19/2016 13:40 | ԼՐԱՀՈՍ
Կառավարության այսօրվա նիստից առաջ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ իրավիճակն առաջնագծում, վերջին օրերի հետ համեմատած, հարեբերական հանգիստ է։
Ինչպես նշում է 1In.am-ը, նախարարի խոսքով՝ այսօր ամենաքիչ կրակոցներն են եղել:
Անդրադառնալով վերջին օրերին ԵԿՄ վարչության նախագահ գեներալ Մանվել Գրիգորյանի մասնակցությամբ մամուլում շրջանառվող միջադեպին, նախարարն ասաց, որ նա մեծ աշխատաք է իրականացնում կամավորների հետ միասին, իսկ միջադեպից ինքը տեղյակ չէ:

Ситуация на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения относительно спокойная – глава Минобороны Армении 05/19/2016 15:04 | Лента новостей
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск по сравнению с последними днями относительно спокойная. Об этом заявил сегодня журналистам министр обороны Армении Сейран Оганян перед началом заседания правительства.
Как передает 1In.am, по словам министра, выстрелов сегодня было меньше.
Коснувшись муссируеммых в прессе сведений об инциденте с участием генерала Манвела Григоряна, министр отметил, что он проводит большую работу вместе с добровольцами, а об инциденте не располагает информацией.