Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդի կողմից խախտվել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից 05/19/2016 09:06 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 18-ի լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը հանգիստ է եղել: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հակառակորդի կողմից խախտվել է միայն տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Ситуация на карабахско-азербайджанской линии соприкосновения в ночь на четверг была спокойной – Минобороны НКР 05/19/2016   09:23  |  Карабахский конфликт
Ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в ночь на 19-е мая была спокойной, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел только из стрелкового оружия различных калибров.
"Передовые части Армии обороны владеют оперативной ситуацией и предпринимают необходимые шаги для надежной организации обороны боевых постов", - отмечается в сообщении.
11:26 14/05/2016  |  Карабахский конфликтАзербайджан ночью продолжал обстреливать армянские посты на границе – Минобороны Армении
09:49 14/05/2016  |  Карабахский конфликтВоеннослужащий Армии обороны НКР тяжело ранен в результате обстрела с азербайджанской стороны