Շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել 05/18/2016 08:55 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 17-ի լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
Միայն հյուիսարևելյան (Մարտակերտի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ ականանետ (3 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածութունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

ВС Азербайджана ночью вели обстрел в направлении Мартакерта из минометов и гранатометов 05/18/2016 09:34 | Карабахский конфликт
Ситуация на линии соприкосновения карабахских азербайджанских сил в ночь на 18-е мая была сравнительно спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя, в основном, обстрел из стрелкового оружия различных калибров.
Только в северо-восточном направлении (Мартакерт) азербайджанские ВС применили 60-мм минометы (3 снаряда) и РПГ (2 снаряда).
"Передовые части Армии обороны соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжали уверенно выполнять поставленные перед ними задачи", - отмечается в сообщении.