Մահվան ելքով պատահար Ստեփանավան-Վանաձոր ճանապարհին 05/18/2016   15:28  |  Արտակարգ պատահարներ
Մայիսի 18-ին` ժամը 01.05-ին, ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Ստեփանավան-Վանաձոր ճանապարհին ավտոմեքենա է դուրս եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և ընկել ձորը:
Ինչպես տեղեկանում ենք ոստիկանության պաշտոնական կայքից, մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ մայիսի 18-ին՝ ժամը 00.30-ի սահմաններում, «Օպել-Աստրա» մակնիշի ավտոմեքենան Պուշկինի լեռնանցքի 1-ին ոլորանում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և ընկել ձորը:
Վթարի հետևանքով վարորդը և 2 ուղևորներ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց, իսկ Արշակ անունով անձը հիվանդանոցում մահացել է:

ДТП со смертельным исходом произошло в Лорийской области Армении 05/18/2016 16:20 | Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло на автотрассе Степанаван–Ванадзор в Армении.Сигнал об аварии поступил 18-го апреля в 01:05.
Как сообщается на официальном сайте Полиции Армении, выехавшая на место оперативная группа установила, что 18-го мая, в районе 00:30 автомобиль марки “Опель-Астра” на Пушкинском перевале съехал с проезжей части дороги и упал в ущелье.
В результате аварии водитель и двое пассажиров с телесными повреждениями были доставлены в больницу. Сообщается, что мужчина по имени Аршак скончался в клинике. Ведется следствие.