Շենգավիթում օրեր առաջ նախկին ոստիկանի կողմից կատարված ավազակային հարձակման գործը ՀՔԾ Վարույթում է 05/17/2016   12:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ոստիկանության նախկին ծառայող Հրաչյա Ֆ.-ն, ուրիշի գույքը ավազակությամբ հափշտակելու հարցի շուրջ նախնական համաձայնության գալով Էդգար Մ.-ի հետ, 2016 թվականի մայիսի 13-ին՝ ժամը 04:25-ի սահմաններում, բաց պատուհանից ապօրինի մուտք են գործել քաղաքացի Լևոն Ա.-ի տուն և որպես զենք հանդիսացող ատրճանակի ու դանակի գործադրմամբ հարձակվել են Լևոն Ա.-ի, Դավիթ Ա.-ի, Անուշ Ա.-ի և Սամվել Հ.-ի վրա՝ վերջիններիս պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
Տանտերերը դիմադրություն են ցույց տվել, ինչի արդյունքում ավազակային հարձակում կատարած Հրաչյա Ֆ.-ն ստացած վնասվածքներից մահացել է, իսկ Էդգար Մ.-ն մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Քննչական կոմիտեն նոր մանրամասներ է հրապարակել Երեւանում տեղի ունեցած ավազակային հարձակման դեպքի վերաբերյալ
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ լրատվական ծառայությունը, դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Շենգավիթ վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 3-րդ կետով և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործն ընդունվել է ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթ:

Специальная следслужба Армении займется расследованием вооруженного нападения с участием экс-полицейского на один из домов в Ереване 05/17/2016 12:53 | Криминальная хроника
Специальная следственная служба Армении приняла к своему производству дело о разбойном нападении на один из домов в ереванском районе Шенгавит, сообщает пресс-служба ведомства.
Уголовное дело было возбуждено следственным отделом по административному району Шенгавит следственного управления СК Армении по городу Ереван по пункту 3 части 3 статьи 175((Разбой с незаконным проникновением в жилище, хранилище или помещение) ) и части 1 статьи 235(Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение огнестрельного оружия (кроме гладкоствольного огнестрельного оружия и патронов к нему), боеприпасов, патронов к нарезному огнестрельному оружию, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.Следственный комитет Армении сообщил подробности вооруженного нападения на один из домов в ЕреванеИнцидент произошел 13-го мая в районе 04:25.
Бывший полицейский Грачья Ф., вступив в предварительный сговор с Эдгаром М. с целью хищения чужого имущества путем разбойного нападения, проник через открытое окно в принадлежащий Левону А. дом, напал с пистолетом и ножом на него и членов его семьи, ранив их.
Хозяева дома оказали сопротивление, в результате чего один из напавших на дом – Грачья Ф. скончался от полученных ранений, а Эдгар М. - с телесными повреждениями был доставлен в больницу.