Արցախի Նախագահն այցելել է Պաշտպանության բանակի զորավարժարաններից մեկը 05/17/2016 16:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 17-ին այցելել է Պաշտպանության բանակի զորավարժարաններից մեկը, հանդիպել Արցախի ազատամարտիկների միության անդամներից կազմված գումարտակներից մեկի անձնակազմի հետ, ծանոթացել նրանց առօրյային եւ ծառայության ընթացքին: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքը:
Երկրի ղեկավարը ողջունել է այս նախաձեռնությունը՝ կարեւորելով ազատամարտիկների մասնակցությունը հայրենիքի պաշտպանության գործին:
Նախագահին ուղեկցում էին պաշտպանության նախարար Լեւոն Մնացականյանը, Արցախի ազատամարտիկների միության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, ԼՂՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության եւ օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ժաննա Գալստյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян посетил один из полигонов Армии обороны НКР 05/17/2016   17:04  |  Лента новостей
17 мая Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил один из полигонов Армии обороны, где встретился с личным составом батальона, состоящего из членов Союза воинов-освободителей, ознакомился с условиями их службы и быта. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
Глава государства отметил важность участия ветеранов войны в деле защиты родины, приветствовав данную инициативу.
Президента сопровождали министр обороны Левон Мнацаканян, председатель Союза воинов-освободителей Арцаха Самвел Карапетян, председатель постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и законности НС НКР Жанна Галстян, другие должностные лица.