Հակառակորդի կողմից պայմանագրային զինծառայող Արամ Օհանյանի սպանության դեպքով գործ է հարուցվել 05/16/2016   13:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պայմանագրային զինծառայող Արամ Վաղինակի Օհանյանի սպանության դեպքի առթիվ։
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 14.05.2016թ.՝ ժամը 19:40-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով որովայնի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պայմանագրային զինծառայող Արամ Վաղինակի Օհանյանը:
Նույն օրը՝ ժամը 21:00-ին,  Վայքի քաղաքային հիվանդանոցում արձանագրվել է զինծառայողի կենսաբանական մահը:
Ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ, կատարվում է նախաքննություն:

Уголовное дело возбуждено по факту убийства азербайджанскими ВС военнослужащего-контрактника Арама Оганяна 05/16/2016 13:39 | Криминальная хроника
Восьмым гарнизонным следственным отделом Главного военного следственного управления Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по факту убийства противником военнослужащего-контрактника Арама Вагинаковича Оганяна.
Как сообщает пресс-служба СК, 14 мая 2016 года около 19:40 вследствие произведенного противником выстрела в направлении боевого поста оборонительного участка N-ской воинской части огнестрельное ранение в области живота получил военнослужащий-контрактник Арам Вагинакович Оганян.
В тот же день в 21:00 в городской больнице Вайка была констатирована биологическая смерть военнослужащего.
Уголовное дело заведено по признакам убийства, совершенного по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма. Ведется расследование.