Պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ գիշերային ակումբերից մեկում խուլիգանության գործի շրջանակներում 05/14/2016   16:37  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գուրգեն Արսենյանի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով՝ խուլիգանություն որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան՝ հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից՝ հավելելով, որ այս պահին Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում քննվում է նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու հարցը:
Մեր տեղեկություններով՝ Երևանի գիշերային ակումբերից մեկում ապիլի 17-ին տեղի է ունեցել խուլգանություն՝ զենքի գործադրմամբ, և հենց այդ գործի շրջանակներում էլ պատգամավորի որդուն մեղադրանք է առաջադրվել:
«Փաստինֆո»-ին հայտնի է դարձել, որ Արսենյանի որդին երկրից բացակայել է և Հայաստան մուտք գործելուն պես՝ ձերբակալվել:

Сыну депутата парламента Армении предъявлено обвинение в рамках дела о хулиганстве в одном из ереванских ночных клубов 05/14/2016   16:56  |  Криминальная хроника
Сыну депутата Национального собрания Армении Гургена Арсеняна предъявлено обвинение в рамках дела о хулиганстве в одном из ночных клубов Еревана, имевшем место 17-го апреля.
Ему инкриминируют часть 4 статьи 258(Хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) УК Армении.
Об этом в ответ на запрос ИА “Фактинфо” сообщили в пресс-службе Следственного комитета Армении.
В ведомстве добавили, что в настоящее время  в суде общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш рассматривается вопрос об избрании в отношении него меры пресечения в виде заключения под стражу.
Как стало известно “ФактИнфо”, сын Арсеняна находился за пределами странами и был задержан по прибытии в Армению.