Արդարադատության խորհուրդը միաձայն կողմ է քվերակել դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի օգտին 05/14/2016   11:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախօրեին Արդարադատության խորհրդում քննարկվել է Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատավոր նշանակելու վերաբերյալ  3 դատավորների թեկնածության հարցը:
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի թեկնածությանը  ԱԽ- ի անդամները միաձայն կողմ են քվերակել:
Իսկ մյուս երկու դատավորները եղել են Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանը և Lոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի  քրեական գործերով դատավոր՝ Նարինե Հովակիմյանը:
Դատավոր Ռուբիկ Մխիթարյանը ևս կներկայացվի Վերաքննիչ դատարանում դատավոր նշանակվելու համար, իսկ  Նարինե Հովակիմյանը՝ ոչ:
Նշված պաշտոնում դատավորների նշանակվելու համար ՀՀ նախագահի կողմից  հաստատումը կամ մերժումը կլինի տասնօրյա ժամկետում:

Совет правосудия Армении единогласно проголосовал в пользу кандидатуры Александра Азаряна на пост судьи Апелляционного суда 05/14/2016 12:12 | Лента новостей
Совет правосудия Армении рассмотрел кандидатуры троих судей для назначения судьей в Апелляционном уголовном суде.
По информации “ФактИнфо”, члены Совета правосудия единогласно проголосовали за кандидатуру судьи общей юрисдикции ереванского административного района Шенгавит Александра Азаряна.
Среди кандидатов были также судья суда общей юрисдикции ереванских административных районов Арабкир и Канакаер-Зейтун Рубик Мхитарян и судья по уголовным делам суда общей юрисдикции Лорийской области Армении Нарине Овакимян.
Кандидатура Рубика Мхитаряна также будет представлена к назначению судьей в Апелляционном суде.
Утверждение или отклонение предложенных к назначению на посты судей кандидатур производится президентом Армении в десятидневный срок.