2 անձի սպանության մեջ կասկածվող երիտասարդը հայտնաբերվել է կախված 05/13/2016 22:54 | Քրեական խրոնիկոն
Քույր եւ եղբայր Արմենակյանների սպանության մեջ կասկածվող երիտասարդն այսօր հայտնաբերվել է կախված: «Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` կասկածյալը դին հայտնաբերվել է 3-րդ մանկական հիվանդանոցի հետնամասի ձորակում` ծառից կախված:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2016թ. մայիսի 13-ին՝ ժամը 9:00-ի սահմաններում, կենցաղային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ իրենց բնակարանում դանակահարվել են քույր և եղբայր Շողիկ և Շավարշ Արմենակյանները։ Ձախ թիկնային հետին մակերեսին ստացած վնասվածքի հետևանքով 1987թ. Շողիկ Արմենակյանը տեղում մահացել է, իսկ վերջինիս եղբայրը կրծքավանդակի շրջանում ստացած կտրած-ծակած վերքով տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն, որտեղ գիտակցության չգալով մահացել է։
Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (երկու կամ ավելի անձանց սպանություն)։ Հիմնական կասկածյալը տուժածի նախկին փաստացի ամուսինն է, ում որպես կասկածյալ ձերբակալելու որոշում էր կայացվել, իսկ կատարումը հանձնարարվել ոստիկանությանը:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է խոհանոցային դանակ՝ արնանման հետքերով, արնանման հետքեր են հայտնաբերվել նաև տան բակում, հյուրասենյակում և ննջարանում:

Подозреваемого в убийстве брата и сестры в Ереване нашли повешенным на дереве 05/14/2016   09:16  |  Криминальная хроника
Молодой мужчина, подозреваемый в убийстве брата и сестры в Ереване, найден накануне повешенным на дереве недалеко от деткой больницы в ереванском районе Шенгавит.
Как сообщало ранее “Фактинфо”, брат и сестра Шогик и Шаварш Арменакяны были убиты в своей квартире во время ссоры, вспыхнувшей на бытовой почве. От полученных ножевых ранений девушка скончалась на месте, а ее брат с колото-резаными ранениями был доставлен в медцентр “Армения”, где умер, не приходя в сознание.
Следственным отделом по административным районам Ачапняк и Давташен возбуждено уголовное дело по пункту 1 части 2 статьи 104(Убийство двух и более лиц) Уголовного кодекса Армении. Основной подозреваемый являлся гражданским мужем потерпевшей.
При осмотре места происшествия обнаружен кухонный нож со следами, похожими на кровь. Следы, похожие на кровь, найдены также во дворе дома, гостиной и спальне.