Ադրբեջանցիները ներխուժել են ռինգ և փորձել հաշվեհարդար տեսնել մենամարտը հաղթող արցախցի մարզիկի հետ (տեսանյութ) 05/14/2016   13:23
Ermenihaber.am-ի հաղորդմամբ՝ Ուկրաինայի Լվով քաղաքում մայիսի 12-15-ն ընթացող Եվրոպայի Քունկ ֆուի առաջնության ժամանակ աղմկահարույց միջադեպ է տեղի ունեցել: Նշված առաջնությանը մասնակցում են Հայաստանի և Ադրբեջանի Քունկ Ֆուի ֆեդերացիաների հավաքականները:
Ermenihaber.am-ին հայտնել են, որ հայ մարզիկներից Աշոտ Հարությունյանը մենամարտել է ադրբեջանցի մարզիկի հետ ու պարտության մատնել նրան:
Մեկ այլ մենամարտում ևս մրցակիցները եղել են հայ և ադրբեջանցի մարզիկները: Այս մրցապայքարի վերջում ևս երբ ակնհայտ էր արցախցի մարզիկ Դավիթ Պետրոսյանի հաղթանակը, Ադրբեջանի թիմի մարտավկան փորձում է հարվածել մեր մարզիկին: Սադրանքին միանում է նաև ադրբեջանցի մարզիկը, որը ռինգի մեջ թիկունքից հարվածում է Դավիթ Պետրոսյանին: Այնուհետև ադրբեջանական թիմի մարզիչներն ու մարզիկները մահակներով հարձակվում են մեր հավաքականի անդամաների վրա:
Տպավորություն էր, թե նախապես ծրագրված է եղել այդ սադրանքը ու դրա համար են ազերիներն իրենց հետ դահլիճ բերել մահակներ: Հիստերիայի մատնված ադրբեջանցիները նույնիսկ հարվածել են Եվրոպայի Քունգ Ֆուի ֆեդերացիայի նախագահ Նիկոլայ Մատուլյովսկուն, ով փորձել է մարմնով փակել արցախցի մարզիկին:
Ստեղծված իրարանցմանն ու ծեծկռտուքին միջամտել են ոստիկանության աշխատակիցները և սաստել անկարգություն հրահրած ադրբեջանցիներին: Նման անվայել պահվածքի համար ադրբեջանական թիմը նկատողություն է ստացել ու որակազրկվել:
Մինչ հայ մարզիկները մրցագորգի վրա արժանավայել հաղթանակ են տանում հակառակորդի նկատմամբ, ադրբեջանցի մարզիկներն ու մարզիչները Եվրոպայի մեջ ու Եվրոպայի աչքի առաջ իրենց գռեհիկ պահվածքով վարկաբեկում են մարզական աշխարհի հեղինակությունը և անցկացվող առաջնությունը:
Ի դեպ, հարձակման ենթարկված արցախցի մարզիկը ապրիլյան պատերազմի ժամանակ ադրբեջանական բանակի 5 տանկ և 1 ՀՄՄ խոցած ժամկետային զինծառայող Մարատ Պետրոսյանի եղբայրն է:

Забившиеся в истерике азербайджанцы вбежали на ринг и пытались расквитаться с одерживающим победу карабахским спортсменом(Видео) 05/14/2016 16:22 | Спорт
Во время проходящего 12-15 мая в украинском городе Львов чемпионата Европы по Кунг-Фу произошел громкий инцидент. В указанном первенстве участвуют сборные федераций Кунг-фу Армении и Азербайджана.
Как сообщает Ermenihaber.am, из армянских спортсменов Ашот Арутюнян вступил в бой со спортсменом из Азербайджана и одержал над ним победу.
В еще одном поединке вновь соперничали армянский и азербайджанский спортсмены. Когда в конце боя становится ясно, что победу одерживает армянский спортсмен Давид Петросян, представитель азербайджанской команды пытается ударить армянского спортсмена. К провокации присоединяется также азербайджанский спортсмен, который на ринге наносит со спины удар Давиду Петросяну. Затем тренеры и спортсмены азербайджанской команды с дубинками нападают на членов армянской сборной.
“Складывалось впечатление, что эта провокация была заранее спланирована, и именно поэтому азербайджанцы принесли с собой в зал дубинки. Забившиеся в истерике азербайджанцы даже ударили президента Европейской федерации Кунг-фу Николая Матулевского”, – отмечает издание.
В драку вмешались представители правоохранительных органов, призвав к порядку спровоцировавших беспорядок азербайджанцев. За свое столь недостойное поведение азербайджанская команда получила выговор и была дисквалифицирована.
“Пока армянские спортсмены на ринге достойно одерживают победу над противником, азербайджанские спортсмены и тренеры в Европе своим циничным поведением подрывают авторитет спортивного мира и проводимого первенства”,- пишет Ermenihaber.am..
СМИ также уточняет, что армянский спортсмен Давид Петросян – брат армянского военнослужащего Марата Петросяна, который во время апрельской войны в зоне карабахского конфликта уничтожил 5 танков и 1 БМП ВС Азербайджана.