Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է 05/14/2016 09:00 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 13-ի կեսօրից հետո ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարվածությունը պահպանվել է նաև մայիսի լույս 14-ի գիշերը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով 60 (53 արկ), 82 (142 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 (30 արկ) ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) տիպի նռնականետեր և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (30 կրակոց):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման արդյունքում ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային ծանր վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Հովհաննես Էդուարդի Պողոսյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

Военнослужащий Армии обороны НКР тяжело ранен в результате обстрела с азербайджанской стороны 05/14/2016 09:49 | Карабахский конфликт
21-летний военнослужащий Армии обороны НКР Ованнес Погосян тяжело ранен в результате обстрела с азербайджанской стороны.
Инцидент произошел на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, дислоцированной на северном направлении.
Создавшаяся после полудня 13-го мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил напряженность сохранилась и в ночь на 14 мая, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
ВС Азербайджана продолжали нарушать договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из 60-мм (53 снаряда), 82-мм (142 снаряда) минометы, гранатометов АГС-17(30 снарядов) и РПГ-7 (2 снаряда), а также зенитной установки ЗУ-23-2 (30 залпов).
“В результате предпринятых передовыми частями Армии обороны ответных действий активность противника была подавлена”, - говорится в сообщении.