Շմփման գծում իրադրությունը նույնն է. հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը 05/13/2016   08:52  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 12-ի լույս 13-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը փոփոխության չի ենթարկվել:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60, 82 և 120 մմ ականանետերից ու ձեռքի հակատանկային նեռնականետից խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
13:10 12/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակամարտող երկրներին զենքի էմբարգո սահմանելն իմ մոտեցումն է եղել. Շ. Քոչարյան (Տեսանյութ). Armtimes.com
10:00 12/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական կողմը հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից կրակահերթեր արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ
10:10 11/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱդրբեջանական կողմը դարձյալ հրաձգային և դիպուկահար զինատեսակներից անկանոն բնույթի կրակահերթեր արձակել
09:00 11/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՀակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը

Минобороны НКР сообщило об обстреле азербайджанскими ВС карабахских позиций из минометов и гранатометов 05/13/2016   09:41  |  Карабахский конфликт
В ночь на 13 мая оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела изменений, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия различных калибров, 60-мм, 82-мм и 120-миллиметровых минометов, а также ручных противотанковых гранатометов.
“Передовые части Армии обороны, в основном, проявляли сдержанность и прибегали к ответным действиям только в случае крайней необходимости”, - говорится в сообщении.
Российский генерал рассмешил Путина, оторвав ручку автомобиля во время экскурсии
10:38 12/05/2016Азербайджан ночью обстрелял северо-восточный участок границы с Арменией – Минобороны