28-ամյա սպան այսօր դուրս է գրվել այրվածքաբանական կենտրոնից 05/13/2016   13:13  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Արցախի հետ շփման գծում մարտական գործողությունների հետևանքով ՀՀ ԱՆ Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոնում բուժվող երկու վիրավորիներից մեկը` 28-ամյա սպա Արսեն Առաքելյանը, այսօր առողջացմամբ դուրս է գրվել: Այդ մասին տեղեկացնում է Առոջապահության նախարարությունը:
Կենտրոնի տնօրեն Նորայր Դավիդյանի փոխանցմամբ` զինծառայողը վերականգողական բուժումը կշարունակի Արցախում` Երևանի մասնագետների հետ գտնվելով մշտական կապի մեջ:
ԱՆ Նշում է նաև, որ ապրիլյան քառօրյա պատերազմի հետևանքով Արցախի բանակի սպան դեմքի, ձեռքերի ու մարմնի այլ հատվածներում 4-րդ և 3-րդ աստիճանի այրվածքներ էր ստացել: Առաջին բուժօգնությունը Մարտակերտի հոսպիտալում, այնուհետև Ստեփանակերտում ստանալով՝ նրան տեղափոխել էին Երևան:
ՀՀ ԱՆ Ճառագայթային բժշկության և այրվածքների գիտական կենտրոնում բուժումը կշարունակի 48-ամյա ԵԿՄ անդամ Գևորգ Ազոյանը, ում մոտ առկա են բազմաբեկորային վնասվածքներ: Նախորդ շաբաթ նա ենթարկվել է պլաստիկ վիրահատության: Բժիշկների հավաստմամբ` այս վիրավորը հաջորդ շաբաթվա սկզբին նույնպես դուրս կգրվի բժշկական հաստատությունից:

Раненного в зоне карабахского конфликта 28-летнего армянского офицера выписали из больницы 05/13/2016   13:42  |  Карабахский конфликт
Раненный во время апрельской агрессии Азербайджана в Карабахе 28-летний офицер Арсен Аракелян, проходивший лечение в Научном центре радиационной медицины и ожогов, выписан из больницы, сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Армении.
Как сообщил директор Научного центра Норайр Давидян, военнослужащий продолжит реабилитационную терапию в Арцахе под наблюдением ереванских специалистов.
Офицер Арсен Аракелян получил ожоги лица, рук и других частей тела 3-й и 4-степеней тяжести. Первая медпомощь ему была оказана в Мартакертском госпитале и в Степанакерте, после чего он был переведен в Ереван.
Лечение в Научном центре радиационной медицины и ожогов продолжает 48-летний член Союза добровольцев "Еркрапа" Геворк Азоян, у которого диагностировали многочисленные осколочные ранения. На прошлой неделе ему провели пластическую операцию. По заверениям врачей, Геворка Азояна в начале следующей недели тоже выпишут.