Վաղն սպասվում են տեղումներ. օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա 05/12/2016 18:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 13-14-ը առավելապես հյուսիսային շրջաններում, 16-17-ը` օրվա երկրորդ կեսին և գիշերվա առաջին կեսին, շրջանների մեծ մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ: 15-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ:
Քամին՝ հարավ-արևմտյան՝ 2-7 մ/վ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:
Օդի ջերմաստիճանը 13-15-ը կբարձրանա 5-7 աստիճանով:
Երևանում մայիսի 13-14-ը՝ երեկոյան ժամերին, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ, 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: 16-17-ը` առավելապես օրվա երկրորդ կեսին և գիշերվա առաջին կեսին, սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ՝ քամու ուժգնացում՝ 15-17 մ/վ:

Завтра в Армении ожидаются осадки, температура воздуха повысится 05/12/2016   18:35  |  Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 13-14 мая преимущественно на севере Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки пройдут также 16-17 мая в большинстве регионов республики во второй половине дня и в первой половине ночи, местами возможен град.
15-го мая установится погода без осадков.
Температура воздуха 13-15 мая постепенно повысится на 5-7 градусов.
В ряде районов Еревана 13-14 мая в вечерние часы прогнозируются кратковременные дожди с грозами. 15-го мая в столице установится погода без осадков.
16-14 мая преимущественно во второй половине дня и в первой половине ночи ожидаются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-17 м/сек.