Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը 05/11/2016   09:00  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 10-ի լույս 11-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, 60 և 82 մմ ականանետերից ու ձեռքի հակատանկային նռնականետից խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը:
20:18 08/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱտամնաբույժ լեյտենանտ Բաբկեն Մովսիսյանը պարգեւատրվեց հակառակորդի անօդաչու սարք ոչնչացնելու համար
20:06 08/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԴիրքը հետ վերցրած 20-ամյա քաջարանցի զինվոր Արսեն Օհանջանյանը պագեւատրվեց մեդալով

ВС Азербайджана ночью обстреляли карабахские позиции из минометов и гранатометов – Минобороны НКР 05/11/2016   09:42  |  Карабахский конфликт
В ночь на 11-е мая оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела изменений, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник продолжал нарушать договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия различного калибра, 60-мм и 82-миллиметровых минометов, а также ручных противотанковых гранатометов.
“Передовые части Армии обороны контролируют оперативную ситуацию и продолжают уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу", - отмечается в сообщении.