Օդի ջերմաստիճանը 13-15-ը աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով 05/11/2016 12:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության տարածքում մայիսի 12-ին շրջանների մեծ մասում, 13-14-ը, 16-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում օրվա երկրորդ կեսին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ:
15-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հարավ-արևմտյան‵ 2-7 մ/վրկ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վրկ:
Օդի ջերմաստիճանը 13-15-ը աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով:
Մայիսի 12-ին առավելապես օրվա երկրորդ կեսին և գիշերվա առաջին կեսին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ‵ քամու ուժգնացում‵ 15-17մ/վրկ: 13-14-ը, 16-ին երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է: 15-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Существенное потепление ожидается в Армении в ближайшие дни 05/11/2016 13:07 | Лента новостей
Кратковременные дожди с грозами ожидаются 12-го мая в большинстве регионов Армении, сообщает Армгидрометцентр.
Осадки пройдут также 13-14 и 16-го мая преимущественно на севере республики во второй половине дня и в первой половине ночи, местами возможен град.
15-го мая установится погода без осадков. Ветер будет юго-западным, до 2-7 метров в секунду. Во время грозы возможно усиление порывов ветра до 15-20/сек..
Температура воздуха 13-15 мая постепенно повысится на 5-7 градусов.
В Ереване 12-го мая преимущественно во второй половине дня и в первой половине ночи в прогнозируются кратковременные дожди с грозами. Во время грозы возможно усиление ветра до 15-17 м/сек.13-14, а также 16-го мая вечером в столице возможны грозы, дожди маловероятны. 15-го мая установится погода без осадков.