Բակո Սահակյանը եւ Ռոբերտ Քոչարյանը քննարկել են ապրիլյան պատերազմական գործողություններին վերաբերող հարցեր 05/11/2016 18:28 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 11-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ hանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին եւ դրանց հետեւանքներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ մեր հաղթանակների հիմքում ընկած է Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը՝ կարեւորելով քաղաքական ուժերի կողմից ցուցաբերած միասնականությունը եւ գործուն քայլերը Արցախին սատարելու ուղղությամբ:

Состоялась встреча Бако Саакяна с Робертом Кочаряном 05/11/2016   18:31  |  Актуальная тема
11 мая состоялась встреча президента Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна и второго Президента Армении Роберта Кочаряна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся инициированных противником с 2 по 5 апреля широкомасштабных военных действий на карабахско-азербайджанской границе и их последствий.
Президент Саакян подчеркнул, что в основе наших побед лежит триединство Армения - Арцах - Диаспора, отметив важность сплоченности и действенных мер в поддержку Арцаха, предпринятых различными политическими силами.