Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը դարձյալ կրակոցներ է արձակել 05/10/2016   10:00  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 9-ի լույս 10-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում ադրբեջանական կողմը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հիմնականում անկանոն բնույթի կրակահերթեր է արձակել հայ դիրքապահների ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում է ՊՆ լրատվական ծառայությունը:
20:18 08/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԱտամնաբույժ լեյտենանտ Բաբկեն Մովսիսյանը պարգեւատրվեց հակառակորդի անօդաչու սարք ոչնչացնելու համար
20:06 08/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԴիրքը հետ վերցրած 20-ամյա քաջարանցի զինվոր Արսեն Օհանջանյանը պագեւատրվեց մեդալով
09:28 08/05/2016  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՇփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը. ՊԲ-ն վստահորեն վերահսկում են սահմանային իրավիճակը

ВС Азербайджана вновь вели беспорядочный огонь по армянским постам – Минобороны Армении 05/10/2016   10:33  |  Карабахский конфликт
В ночь на 10-е мая на северо-восточном участке армяно-азербайджанской границы азербайджанская сторона продолжала вести, в основном, беспорядочный огонь из стрелкового оружия различных калибров по армянским постам, сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении.
“ВС Армении уверено контролируют ситуацию на границе и прибегают к соразмерным действиям только в случае целевых нарушений со стороны противника”, - говорится в сообщении.