Ադրբեջանում վախի մթնոլորտ է, անցել են պաշտպանության. Լևոն Մնացականյան. Tert.am 05/09/2016 15:50 | Ղարաբաղյան հակամարտություն
Ղարաբաղաադրբեջանական շփման գծում ամեն ինչ հանգիստ է, ամեն ինչ վերահսկելի է։
Tert.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է ԼՂ պաշտպանության բանակի հրամանատար Լևոն Մնացականյանը։ «Ինձ այսօր զեկուցել են, որ ամեն ինչ հանգիստ է, ամեն ինչ վերահսկելի է»,- նշել է նա։
Հարցին՝ արդյոք սպառազինության հետ կապված խնդիրներ չկա՞ն, Լևոն Մնացականյանը պատասխանել է․ «Զինվորի ոգին, հավատը ներշնչում է նաև զենքը։ Եթե զենք չլիներ, զինվորը թերահավատ կլիներ, բայց զենքը տեղում է, զինվորի ոգին տեղում է»։
Պաշտպանության բանակի հրամանատարը հավաստիացրեց, որ բանակում որևէ ընկճվածություն այս օրերին չի եղել։
Հարցին՝ ուժի մե՞ջ է Ձեր հայտարարությունը, որ Ադրբեջանի դեմ կարող են օգտագործվել հարձակողական ավելի մեծ զենքեր, Լևոն Մնացականյանը դրական է պատասխանել՝ նշելով․ «Իհարկե, հիմա էլ եմ հաստատում ասածս»։

В Азербайджане царит атмосфера страха, они перешли к обороне – глава Минобороны НКР 05/09/2016 16:08 | Карабахский конфликт
На линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана спокойно, все находится под контролем. Об этом в беседе с Tert.am сказал командующий Армии обороны и министр обороны НКР, генерал-лейтенант Левон Мнацаканян. “Мне сегодня доложили, что все спокойно, все находится под контролем”, - цитирует Мнацаканяна издание.
На вопрос, имеются ли проблемы, связанные с вооружением, Левон Мнацаканян ответил: “Дух и веру солдатам вселяет также оружие. Если бы не было оружия, солдат сомневался бы, но оружие на месте, и дух у них на месте”.
На вопрос, в силе ли его заявление о том, что против Азербайджана мы можем применить более мощное наступательное оружие, Левон Мнацаканян ответил утвердительно.
“Разумеется, я и сейчас подтверждаю сказанное”, - отметил он.
Он также отметил, что на линии соприкосновения наблюдается скопление азербайджанских войск, но “мы их разгоним, поскольку в Азербайджане царит атмосфера страха, они перешли к обороне”.