Այսօրվա տոնը վառ ապացույց է, թե ինչ է լինում ֆաշիզմի վերջը. Էդվարդ Նալբանդյան 05/09/2016   14:01  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր Արցախի հաղթանակած բանակը պայքարում է ֆաշիզմի նոր դրսևորման դեմ։ Ի պատասխան Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության «Առաջին լրատվական» ծրագրի դիտարկմանը, թե Շուշիի ազատագրումը բեկումնային էր Արցախի դեմ Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմում և միգուցե պատահական չէ, որ ձեռք բերված Հաղթանակը համընկնում է ֆաշիզմի դեմ Հաղթանակի օրվա հետ, նշել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։
«Ի՞նչ է, եթե ոչ ֆաշիզմ, այն, ինչին մենք ականատես եղանք ապրիլի սկզբին Արցախի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիայի ժամանակ։ Ի՞նչ են, եթե ոչ ֆաշիզմ, այլատյացությամբ, անհանդուրժողականությամբ և թշնամանքով լի հայտարարությունները, որոնք հնչում են Բաքվից։ Այսօրվա տոնը վառ ապացույց է, թե ինչ է լինում ֆաշիզմի վերջը»,- հավելել է ՀՀ ԱԳ նախարարը։
Է.Նալբանդյանը հիշեցրել է, որ վեց հարյուր հազար հայ է մասնակցել Երկրորդ աշխարհամարտին, որոնցից մոտ կեսն է վերադարձել տուն։ «Հայրս մասնակցել է Ստալինգրադի հաղթական ճակատամարտին, մորս երկու եղբայրները զոհվել են ռազմաճակատում։ Չկա հայ ընտանիք, որն իր մասնակցությունը չի բերել Հայրենական մեծ պատերազմին։
Ֆաշիզմի դեմ պայքարում հայ ժողովուրդը մեծ ներդրում է ունեցել և, ինչպես տեսնում եք, այսօր էլ ունի»,- ընդգծել է Էդվարդ Նալբանդյանը։
12:40 09/05/2016Մենք գիտենք` ինչպես ձեռք բերել և ինչպես պահպանել խաղաղությունն ու հաղթանակը. Գալուստ Սահակյան
12:25 09/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահը հարգանքի և երախտագիտության տուրք է մատուցել հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած զինվորների հիշատակին (Լուսանկարներ)
12:16 09/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր ժողովրդի խաղաղ գոյության հանդեպ ցանկացած ոտնձգություն պարտության է դատապարտված
11:06 09/05/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Վարչապետ. Այսօր էլ հայ զինվորը վստահորեն և ամուր կանգնած է սահմանների առաջնագծում
15:41 23/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի արտգործնախարարը պարգևատրվեց Մարդու իրավունքների միջազգային ֆեդերացիայի իսպանական լիգայի ոսկե մեդալով
21:03 22/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի ֆորումը կարող է դառնալ Ադրբեջանում համամարդկային արժեքների դեմ դրսևորումների քննադատման հարթակ. ՀՀ ԱԳ նախարար

Победоносная Армия Арцаха борется сегодня с новым проявлением фашизма – глава МИД Армении 05/09/2016 15:07 | Актуальная тема
Сегодняшняя победоносная Армия Арцаха борется с новым проявлением фашизма.Об этом в эфире Общественного телевидения Армении заявил глава армянского внешнеполитического ведомства Эдвард Налбандян в ответ на наблюдение ведущего программы “Первый информационный”, что эта Победа совпала с Днем Победы над фашизмом.
“То, чему свидетелями стали мы во время развязанной в начале апреля Азербайджаном агрессии против Арцаха, - что это, если не фашизм?” Звучащие из Баку заявления, полные ксенофобии, нетерпимости и вражды, - что это, если не фашизм? Сегодняшний праздник - яркое свидетельство того, какой конец уготован фашизму”, -заявил глава МИД Армении.
Налбандян напомнил, что во Второй мировой войне участвовали 600 тыс. армян, и только половина из них вернулась домой.
“Мой отец участвовал в Сталинградской битве, два моих дяди погибли на фронте. Нет такой армянской семьи, которая бы осталалсь безучастной. Армянский народ внес огромный вклад в борьбу против фашизма, и как вы видите, делает это и сегодня”, - подчеркнул Эдвард Налбандян.