Քննչական կոմիտեն՝ Գյումրիում նախօրեին տեղի ունեցած սպանության մասին 05/04/2016   17:33  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչության վարույթում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել են մայիսի 3-ին Գյումրի քաղաքում տեղի ունեցած սպանության մի շարք հանգամանքներ, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը։
Ըստ Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայության՝ մայիսի 3-ին` ժ.20.50-ին, «Գյումրի» Բ/Կ-ից հաղորդում է ստացվել, որ իրենց մոտ բուժօգնության են տեղափոխվել 1967թ. ծնված Աշոտ Էլոյանը՝ «որովայնի աջ առաջակողմնային պատի ծակած-կտրած վերք, հեմոռագիկ շոկ» ախտորոշմամբ, և 1966 թ. ծնված Արթուր Չախոյանը՝ «որովայնի առաջին պատի ծակած-կտրած վերք թափանցող» ախտորոշմամբ։ Վերջինս ժամը 22.00-ի սահմաններում բժշկական կենտրոնում մահացել է։
ՀՀ քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով, մշակվել քննչական պլան և ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։
Նախնական քննության տվյալներով՝ Ա.Էլոյանին և Ա.Չախոյանին դանակի գործադրմամբ կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածքները պատճառվել են Գյումրիի Շիրակացի փողոցի 36 շենքի բակում գտնվող ավտոտնակի մոտ։
Պարզվել է առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը, ով ձերբակալվել է։ Վերջինիս մասնակցությամբ կատարվում են համապատասխան քննչական գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

СК Армении сообщил подробности убийства мужчины в Гюмри 05/04/2016   18:32  |  Криминальная хроника
Следователи установлены ряд обстоятельств убийства, совершенного 3-го мая в Гюмри, и личность предполагаемого преступника.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 3-го мая в 20:50 в медцентр “Гюмри” поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом “колото-резаная рана правой половины поперечного сечения передней брюшной стенки, геморрагический шок” доставлен Ашот Элоян 1967 года рождения, а также Артур Чахоян 1966 года рождения - с диагнозом “колото-резаная рана передней брюшной стенки”. Последний около 22:00 скончался в медцентре.
Следственным управлением Следственного комитета РА по Ширакской области было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104 и пункту 1 части 2 статьи 34-104 Уголовного кодекса РА. Разработан следственный план, предприняты неотложные следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего.
По данным предварительного следствия, опасные для жизни телесные повреждения А. Элояну и А. Чахояну были нанесены ножом близ гаража, расположенного во дворе дома №36 на улице Ширакаци в Гюмри.
“Установлена личность предполагаемого преступника. Он задержан. С участием последнего проводятся соответствующие следственные действия, направленные на установление всех обстоятельств инцидента”, - отмечается в сообщении.