Հայաստանի և Արցախի իշխանությունները հաստատակամ են ու վստահ. Լևոն Տեր-Պետրոսյան 05/03/2016   17:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունները հաստատակամ, ու վստահ հանգիստ, զուսպ անում են այն, ինչ պահանջում է այսօրվա իրավիճակը:
Ինչպես հաղորդում է «Արﬔնպրես»-ը, Ստեփանակերտում ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպուﬕց հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ հարցեր են քննարկել ԼՂՀ նախագահի հետ:
«Այսօրվա ﬔզ հուզող բոլոր հարցերի շուրջ էին ﬔր խոսակցությունները: Գիտեք և՛ Հայաստանի, և՛ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների մտահոգությունները, հաստատակամությունը, վստահությունը: Այնպես որ ես կարծում եմ, որ իշխանությունները հանգիստ զուսպ անում են այն, ինչ պահանջում է այսօրվա իրավիճակը»,- ասաց Տեր-Պետրոսյանը:
Ստեփանակերտում մայիսի 3-ին տեղի է ունեցել Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանի եւ Հայաստանի Հանրապետության առաջին Նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանում ապրիլի 2-5-ը հակառակորդի կողﬕց սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողություններին վերաբերող ﬕ շարք հարցեր: Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է այս ծանր օրերին քաղաքական ուժերի ցուցաբերած ﬕասնականությունը եւ նրանց դերակատարությունը ﬔր ժողովրդի առջեւ ծառացած խնդիրների լուծման գործում:

Левон Тер-Петросян: Власти Армении и НКР спокойно и уверенно делают то, чего требует сложившаяся ныне ситуация 05/03/2016   17:53  |  Лента новостей
Власти Армении и Арцаха решительно,  уверенно,  спокойно и сдержанно делают то, что требует сложившаяся ныне ситуация. Об этом, как передает “Арменпресс”, заявил первый президент Армении Левон Тер-Петросян, отвечая на вопросы журналистов после своей встречи с президентом НКР Бако Саакяном.
“Наш разговор касался вопросов, которые сегодня волнуют всех нас. Вы знаете все заботы властей Армении и Арцаха, их уверенность и твердость. Так что, я думаю, что власти спокойно и сдержанно делают то, чего требует нынешняя ситуация”,- сказал Левон Тер-Петросян.
Напомним, 3 мая в Степанакерте состоялась встреча президента Нагорно-Карабахской Республики  Бако Саакяна и первого президента  Армении Левона Тер-Петросяна. в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся широкомасштабных военных действий, развернутых противником на карабахо-азербайджанской границе с 2 по 5 апреля.
Президент Саакян отметил важность единства, проявленного в эти тяжелые дни политическими силами, подчеркнув их роль в деле решения проблем, вставших перед армянским народом.