Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն»-ից կողոպուտ կատարած 3 անձինք կալանավորվեցին 05/02/2016   13:21  |  Քրեական խրոնիկոն
«Փաստինֆո»-ին նոր մանրամասներ է հայտնի է դարձել ապրիլի 23-ին «Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն»-ից կատարված կողոպուտի վերաբերյալ:
Ինչպես մեր հարցման ի պատասխան հայտնեցին Քննչական կոմիտեից,  գործով ձերբակալված 3 անձինք նախօրեին կալանավորվել են:
Մեր տեղեկություններով՝ կալանավորվածներից երկուսը 21 տարեկան են, մեկը՝ 22:
21-ամյա Գոռ Մնացականյանին, Բաբկեն Շահբազյանին և 22-ամյա Հայկ Սմբատյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 176-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Ավելի վաղ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրել էր՝ նախնական տվյալներով, ապրիլի 23-ին՝ ժամը 06:00-ի սահմաններում, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձինք, ապօրինի մուտք են գործել Ամիրյան 26 հասցեում գտնվող «Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն» ՊՈԱԿ-ի շենք, որտեղից հափշտակել են կիթառ՝ իր պատյանով, 2 համակարգիչ, ՊՈԱԿ-ին պատկանող հանգանակված գումար, տարբեր այլ իրեր ու դիմել փախուստի, երբ տեսել են, որ թատրոնի պարետն իրենց նկատել է։

Фигуранты дела об ограблении в театре имени Соса Саркисян взяты под стражу 05/02/2016 13:42 | Криминальная хроника
ИА “ФактИнфо стали известны новые подробности по делу об ограблении в Общенациональном(“Амазгаин”) театр имени Соса Саркисяна.
Как сообщили агентству в Следственном комитете Армении, трое задержанных по данному делу накануне были взяты под стражу.
21-летниему Гору Мнацаканяну, Бабкену Шахбазяну и 22-летнему Айку Смбатяну предъявлено обвинение по признакам статьи 176(Грабеж) Уголовного кодекса РА.
Ранее СК Армении сообщил, что по предварительным данным, в районе 06:00 23-го апреля предполагаемые преступники незаконно проникли в здание Общенационального театра имени Соса Саркисяна, расположенное на ереванской улице Амиряна 26 и похитили оттуда гитару с кейсом, два компьютера, пожертвованную театру сумму денег, другие вещи и обратились в бегство, увидев заметившего их театрального смотрителя.