Հանդիպում բարերար, ՌԱԿ անդամ Վարդան Նազիրյանի հետ 04/25/2016   13:57  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ապրիլի 25-ին ընդունել է ամերիկահայ բարերար եւ գործարար, Ռամկավար ազատական կուսակցության Վերականգնումի շարժման խորհրդակցական ժողովի նախագահ Վարդան Նազիրյանին տիկնոջ հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանը եւ ապրիլի սկզբին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողություններին ու դրանց հետեւանքների վերացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահը բարձր է գնահատել այս պատասխանատու ժամանահատվածում Սփյուռքի ցուցաբերած աջակցությունը Արցախին՝ հատուկ ընդգծելով ավանդական կուսակցությունների դերն այդ գործում:

Президент НКР высоко оценил помощь Диаспоры Арцаху в столь ответственный период 04/25/2016 14:00 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 25 апреля принял американского благотворителя и бизнесмена армянского происхождения, председателя консультативного органа движения «Восстановление» партии «Рамкавар-Азатакан» Вардана Назиряна с супругой.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, в ходе встречи был обсужден ряд вопросов, касающихся реализации различных программ в Арцахе, а также развернутых Азербайджаном в начале апреля широкомасштабных военных действий и ликвидации их последствий.
Президент дал высокую оценку содействию, оказанному Диаспорой Арцаху в нынешний ответственный период, особо подчеркнув роль традиционных партий в данном деле.