Բակո Սահակյանը բանակի կենսագործունեության վերաբերյալ Մարտունու շրջանում աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել 04/24/2016 18:07 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 24-ին այցելել է Մարտունու շրջան եւ անցկացրել աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են բանակի կենսագործունեությանը եւ Մարտունու շրջվարչակազմի ստորաբաժանումների կողմից այդ ոլորտում օպերատիվ լուծում պահանջող խնդիրների իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, պաշտպանության նախարարի տեղակալ, Արցախի ազատամարտիկների միության նախագահ Սամվել Կարապետյանը, մի խումբ կամավորականներ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент НКР провел рабочее совещание в Мартунинском районе 04/24/2016   18:31  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской РеспубликиБако Саакян 24 апреля посетил Мартунинский район и провел рабочее совещание. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
В ходе совещания были обсуждены вопросы, касающиеся жизнедеятельности армии и решения оперативных задач в данной сфере со стороны Мартунинской районной администрации.
Президент дал конкретные поручения по надлежащему выполнению обсужденных вопросов.
В совещании приняли участие заместитель председателя Национального собрания НКР Ваграм Балаян, заместитель министра обороны, председатель Союза ветеранов Арцахской войны Самвел Карапетян, группа добровольцев, ряд должностных лиц.