Ադրբեջանական զինուժը Հադրութի ուղղությամբ կիրառել է ՌՊԳ-7 04/22/2016 08:40 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 21-ի լույս 22-ի գիշերը ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ առաջնային գծի ողջ երկայնքով, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է շուրջ 70 անգամ:
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղությամբ կիրառել է ՌՊԳ-7 (1 արկ) տիպի նռնականետ, իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ` ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային համակարգ (1 կրակոց):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Минобороны НКР сообщило о 70 нарушениях перемирия со стороны Азербайджана 04/22/2016   10:02  |  Актуальная тема
В ночь на 22 апреля оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил не претерпела изменений, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
Противник более 70-ти раз нарушил договоренность о прекращении огня по всей протяженности передовой, ведя обстрел, из стрелкового оружия различных калибров.
Помимо стрелкового оружия, азербайджанские ВС в юго-восточном направлении (Гадрут) применили гранатомет РПГ-7(один снаряд), а в северо-восточном (Мартакерт) – зенитный комплекс ЗУ-23-2(1 выстрел).
"Передовые подразделения Армии обороны владеет оперативно-тактической обстановкой и продолжает уверенно нести боевое дежурство", - говорится в сообщении.