Վաչե Տերտերյանը նշանակվել է Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի առաջին տեղակալ 04/21/2016   15:12  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի որոշմամբ Վաչե Տերտերյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի առաջին տեղակալ` ազատվելով Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից։
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Կարեն Իսախանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարի տեղակալ` ազատվելով Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալի պաշտոնից։

Ваче Тертерян назначен первым заместителем министра территориального управления и развития 04/21/2016 15:34 | Лента новостей
Ваче Тертерян освобожден с поста первого замглавы МТУЧС Армении и назначен первым заместителем министра территориального управления и развития, сообщает пресс-служба армянского правительства.
Соответствующе решение подписал премьер-министр Армении Овик Абраамян.
Напомним, министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям было реорганизовано в два самостоятельных ведомства: МЧС и министерство территориального управления и развития.
Еще одним решением главы правительства, Карен Исаханян освобожден от должности замглавы МТУЧС и назначен заместителем министра территориального управления и развития.