Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ. օդի ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով 04/21/2016   17:33  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության տարածքում` Ապրիլի 22-ի գիշերը և առավոտյան, 25-ի երեկոյան ժամերին և 26-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում, 22-ի ցերեկը հարավային շրջաններում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում հնարավոր է կարկուտ: Ապրիլի 23-24-ը, 25-ի գիշերը և 26-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Հարավարևմտյան քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի 2-7 մետրի, 22-ին ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վ արագությամբ:
Օդի ջերմաստիճանը 22-ին կնվազի 8-10 աստիճանով, 24-25-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևանում ապրիլի 22-ի գիշերը և առավոտյան, 25-ի երեկոյան ժամերին և 26-ի գիշերը սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում` 18-20 մ/վ: Ապրիլի 23-24-ը, 25-ի գիշերը և 26-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Кратковременные дожди с грозами и похолодание ожидаются в Армении в пятницу 04/21/2016 18:23 | Лента новостей
Осадки ожидаются в ночь на 22 апреля и утром, а также 25 апреля вечером в областях Армении и Ереване, сообщает Армгидрометцентр.
22-е апреля днем в северных районах республики прогнозируются кратковременные дожди с грозами, местами возможен град.
23-24 апреля и в ночь на 25-е апреля, а также 26-го днем в республике установится погода без осадков.
Ветер будет юго-западным, до 2-7 метров в секунду. Во время грозы возможно усиление порывов ветра до 20-25/сек, а в столице – до 18-20 м/сек..
Температура воздуха 22 апреля понизится на 8-10 градусов, а 24-25 апреля днем на столько же повысится.