Ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ 04/19/2016 08:45 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 18-ի լույս 19-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ հակառակորդը առաջնային գծի ողջ երկայնքով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությունը խախտել է ավելի քան 80 անգամ: Հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (3 արկ):
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները հիմնականում հավատարիմ են մնացել կրակի դադարեցման բանավոր պայմանավորվածությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել առաջնագծի ողջ երկայնքով մարտական դիրքերի պաշտպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Минобороны НКР сообщило о более 80 нарушениях перемирия со стороны Азербайджана за ночь 04/19/2016   10:27  |  Актуальная тема
В ночь на 19 апреля оперативная ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск не претерпела изменений. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
Азербайджанская сторона по всему периметру передовой линии более 80 раз нарушила устную договоренность о прекращении огня, ведя обстрел из стрелкового оружия различного калибра. В юго-восточном (Гадрут) направлении противник применил также гранатомет АГС-17 (3 снаряда).
“Передовые подразделения Армии обороны в основном придерживались устной договоренности о прекращении огня, предпринимая необходимые шаги для организации надежной обороны боевых позиций по всему периметру передовой линии”, – отмечается в сообщении.