Արդարացման դատավճիռ՝ Ալեքսանդր Ազարյանի կողմից 04/15/2016 17:51 | Արդարացման դատավճիռներ
Քիչ առաջ Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի նախագահությամբ, անպարտ ճանաչեց և արդարացրեց ՀՀ քրեական օրենսգրքի 266-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ 3 դրվագներով մեղադրվող Խաչատուր Ռևազյանին:
2014 թվականին նոյեմբերից կալանքի տակ գտնվող Խաչատուր Ռևազյանն ազատ արձակվեց անմիջապես դատական նիստերի դահլիճից:
Ըստ մեղադրանքի՝ Խաչատուր Ռևազյանը իրացնելու նպատակով, 2014 թվականի մարտ-ապրիլ ամիսների ընթացքում «Պիրալգին» տեսակի դեղամիջոցին այլ նյութերը խառնելու և եռացնելու միջոցով ապօրինի պատրաստել է դրա բաղադրությունում առկա ափիոնային շարքին պատկանող թմրամիջոց և այն Երևան քաղաքի Իսակովի պողոտայի վրա գտնվող ԱՄՆ դեսպանատան հետնամասում գտնվող ձորում ապօրինի 1 անգամ իրացրել է Սամվել Քոչարյանին:

Суд в Ереване вынес оправдательный вердикт обвиняемому по делу о незаконном сбыте наркотиков 04/15/2016 18:07 | Актуальная тема
Суд общей юрисдикции ереванского административного района Шенгавит под председательством судьи Александра Азаряна оправдал Хачатура Ревазяна по делу о незаконном сбыте наркотиков.
Ревазяна обвиняли по трем эпизодам части 1 статьи 266( Незаконные изготовление, переработка, приобретение, хранение, перевозка или пересылка в целях сбыта либо незаконный сбыт наркотических средств или психотропных веществ ) Уголовного кодекса Армении. В отношении него была избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Суд признал его невиновным.
Находившийся с ноября 2014 года под арестом Хачатур Ревазян был освобожден из-под стражи прямо в зале суда.