Եթե բանակցային սեղանի շուրջ չկա ԼՂՀ ներկայացուցիչը, ուրեմն չկա բանակցություն. Նիկոլ Փաշինյան 04/12/2016   17:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԼՂՀ հարցի կարգավորման որեւէ բանակցային պրոցես առանց ԼՂՀ ներկայացուցչի անընդունելի է:
Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա, մասնավորապես նշել է.
«Մեր զինվորներն ու սպաները իրենց կյանքի գնով կասեցրել են մի մեծ դավադրություն ընդդեմ Հայաստանի Հանրապետության եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության:
Մեր բանակի սխրանքը դիվանագիտական ճակատում չպետք է տանուլ տրվի. Հայաստանի ներկայացուցիչը չպետք է նստի ԼՂՀ հարցի կարգավորման որեւէ բանակցային սեղանի շուրջ, որտեղ ներկա չէ ԼՂՀ պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Ալիեւը երկար ժամանակ լկտիորեն բոյկոտում էր բանակցային պրոցեսը ու նաեւ դրա արդյունքում ստացավ հարձակման «դաբրո»: Բանակցային խնդրարկուի կարգավիճակը մեզ կբերի նոր «4-օրյա» կամ գուցե ավելի երկարատեւ պատերազմի:
Ազգային մեր համախմբումը, ուրեմն, պետք է ծառայեցվի կոնկրետ բանաձեւի կենսագործման. եթե բանակցային սեղանի շուրջ չկա ԼՂՀ ներկայացուցիչ, ուրեմն չկա ԼՂՀ հարցի կարգավորման բանակցություն:

Никол Пашиян назвал неприемлемым переговорный процесс по Карабаху без участия представителя НКР 04/12/2016 18:16 | Лента новостей
Переговорный процесс по урегулированию карабахского вопроса неприемлем без участия представителя НКР, написал на своей странице в соцсети Facebook депутат Национального Собрания Армении Никол Пашинян.
“Наши солдаты и офицеры ценой своих жизней пресекли большой заговор против Республики Армения и Нагорно-Карабахской Республики”, - пишет Пашинян.
По его словам, нельзя промотать подвиги Армии на дипломатическом фронте. Представитель Армении не должен садиться за стол переговоров по урегулированию карабахской проблемы без участия представителя НКР.
“Алиев долгое время нагло бойкотировал переговорный процесс и в результате этого получил “добро” на наступление. Статус просителя переговоров чреват новой четырехдневной, а может и более длительной войной”, - считает депутат.
“Если за столом переговоров нет представителя НКР, то нет и и переговоров по карабахскому урегулированию”, - написал Пашинян.