Արձանագրվել է ադրբեջանական զորքերի տեղաշարժ. ԼՂՀ ՊԲ-ն ուշադիր հետևում է ռազմաճակատային զարգացումներին 04/11/2016   21:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 11-ի օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածությունը՝ բացառությամբ մի շարք դեպքերի:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, մասնավորապես ժամը 11:40-ի սահմանում՝ մարտագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է հաստոցավոր ավտոմատ նռնականետ (ՀԱՆ-17)՝ հայկական դիրքերի վրա արձակելով 10 կրակոց:
Ժամը 18:45-ի սահմանում կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է նաև Չայլու-Մատաղիս ուղղությամբ, որտեղ հակառակորդն օգտագործել է 60 միլիմետրանոց ականանետ (3 արկ):
Նույն ժամանակահատվածում, ՊԲ հետախուզության տվյալներով, ադրբեջանական զինուժի վերահսկողության տակ գտնվող որոշ հատվածներում արձանագրվել է զորքերի տեղաշարժ:
Առաջնային գծում տեղաբաշխված ղարաբաղյան ստորաբաժանումները ուշադիր հետևում են ռազմաճակատային զարգացումներին և վստահորեն իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:
14:10 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր 80-ականների զենքը չեզոքացրեց վտանգը. Դավիթ Տոնոյան. Azatutyun
13:17 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնածավալ գործողությունների հետ կապված մի շարք հարցեր

Разведка Армии обороны НКР зафиксировала перемещение азербайджанских войск на ряде участков 04/11/2016   21:46  |  Лента новостей
11 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в целом соблюдались достигнутые между сторонами договоренности о прекращении огня, за исключением нескольких случаев, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
В частности, примерно в 11:40 часов на северо-восточном направлении (Мартакерт) азербайджанские ВС применили автоматический станковый гранатомет АГС-17, произведя из него 10 выстрелов.
Около 18:45 часов договоренность о прекращении огня была нарушена в направлении Чайлу-Матагис, где противник применил 60-миллиметровый миномет, выпустив из него три снаряда.
В указанный период, по данным разведки Армии обороны, на ряде участков, подконтрольных азербайджанским ВС, была зафиксирована передислокация войск противника.
“Дислоцирующиеся на передовой карабахские подразделения внимательно следят за развитием ситуации на линии фронта и уверенно выполняют поставленную перед ними боевую задачу”, - говорится в сообщении.