Մարտական դիրքում պայմանագրային զինծառայողը գլխի շրջանում ստացել է մահացու հրազենային վիրավորում 04/11/2016 10:49 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
10.04.2016թ.` ժամը 02:15-ի սահմաններում, ՊԲ N զորամասի պահպանության տակ գտնվող մարտական դիրքում պայմանագրային զինծառայող Ռոբերտ Աբրահամի Աբրահամյանը գլխի շրջանում ստացել է մահացու հրազենային վիրավորում:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում՝ ծանր հետևանքների առաջացմամբ զուգորդված մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու կանոնները խախտելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Կատարվում են անհետաձգելի քննչական և դատավարական գործողություններ` դեպքի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:

Армянский контрактник погиб на боевом посту от огнестрельного ранения в голову: возбуждено уголовное дело 04/11/2016   11:03  |  Актуальная тема
Военнослужащий контрактной службы Армии обороны Роберт Абрамян от огнестрельного ранения в голову.
Инцидент произошел на боевом посту оборонительного участка N-ской воинской части Армии обороны 10 апреля, примерно в 02:15.
Как сообщили в пресс-службе Следственного комитета, по данному факту возбуждено уголовное дело по факту нарушения правил несения боевого дежурства или службы, которое привело к тяжелым последствиям, ведется предварительное расследование.
“Проводятся неотложные следственные и процессуальные действия, направленные на установление всех обстоятельств произошедшего”, - отмечается в сообщении.