Շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը՝ բացառությամբ հյուսիսային հատվածի 04/10/2016   09:46  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ապրիլի 9-ի լույս 10-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը՝ բացառությամբ առաջնային գծի հյուսիսային հատվածի, որի ուղղությամբ հակառակորդը կիրառել է 82 մմ ականանետ (2 արկ) և 122 մմ Դ-30 հաուբից տիպի հրանոթ (2 արկ):
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից, ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են հավատարիմ մնալ ձեռքբերված պայմանավորվածություններին և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված խնդիրը:
17:35 09/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը շարունակում է իր զինծառայողների դիակները դուրս բերելու գործողությունը. ԿԽՄԿ-ն նրանց դիակներ է փոխանցել
17:18 09/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ և ՀՀ խորհրդարանականները համատեղ հայտարարություն են տարածել Ադրբեջանի կատարած հանցագործությունների վերաբերյալ
15:43 09/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԻ՞նչ հեռահար սցենար կարող էր թաքնված լինել ապրիլի 2-ին Ադրբեջանի ձեռնարկած հարձակման տակ. Նիկոլ Փաշինյան
15:26 09/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԲացի մարդկային կորուստներից, հակառակորդին պատճառվել է, ըստ նախնական տվյալների, մի քանի հարյուր միլիոն դոլարի վնաս
15:03 09/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են արցախա-ադրբեջանական սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը
14:51 09/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը շփման գծում մոնիտորինգի համար ԵԱՀԿ-ին անվտանգության երաշխիքներ չի տալիս
11:50 09/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂՀ-ում վիրավորված երեխաների վիճակը կայուն է, երկուշաբթի կտեղափոխվեն հիվանդասենյակ. Tert
10:21 09/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանական կողմը 16 անգամ կրակահերթ է արձակել Տավուշի մարզի ուղղությամբ

Минобороны НКР: Договоренность о прекращении огня на линии соприкосновения в целом соблюдалась, за исключением северного участка 04/10/2016   09:58  |  Актуальная тема
9 апреля и в ночь на 10 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск в целом соблюдалась договоренность о прекращении огня, за исключением северного участка передовой линии, в направлении которого противник применил 80-миллиметровый миномет(2 снаряда) и гаубицу Д-30 калибром 122 мм(2 снаряда).Об этом сообщает пресс-служба Нагорно-Карабахской Республики.
“Дислоцирующиеся на передовой подразделения Армии обороны продолжают придерживаться достигнутых договоренностей и уверенно выполнять поставленную перед ними задачу”, - говорится в сообщении.
17:35 09/04/2016  |  Лента новостейПарламентарии НКР и Армении: Есть основания полагать, что в состав азербайджанской армии были вовлечены наемные террористы
16:42 09/04/2016  |  Лента новостейКарабахская сторона продолжает поиски без вести пропавших
16:14 09/04/2016  |  Актуальная тема Потери азербайджанской армии в военной технике исчисляются миллионами долларов
15:12 09/04/2016  |  Лента новостейАзербайджан не дает ОБСЕ гарантий безопасности на проведение мониторинга на линии соприкосновения – МИД НКР
13:45 09/04/2016  |  Лента новостейМедведев не исключает влияния внешних факторов на обострение карабахского конфликта