Քննարկվել են Արցախում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր 04/09/2016 16:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 9-ին ընդունել է բարերար Ռալֆ Յիրիկյանին: Այս մասին տեղեկանում ենք ԼՂՀ Նախագահի պաշտոնական կայքից:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացման հետ կապված հարցեր:
Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ապրիլի 1-4-ը Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնածավալ պատերազմական գործողությունների հետեւանքով Արցախի հանրապետության մի շարք բնակավայրերում ստեղծված իրավիճակին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է բարերարների դերը տուժած քաղաքացիներին օգնություն ցուցաբերելու գործում՝ նշելով, որ նրանց ներդրումը մեծապես կնպաստի նախատեսված աշխատանքների հաջող իրականացմանը:

Президент НКР обсудил с меценатом Ральфом Йирикяном вопросы, связанные с реализацией благотворительных программ в Арцахе 04/09/2016 16:57 | Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял мецената Ральфа Йирикяна, сообщает пресс-служба главы НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с реализацией ряда благотворительных программ в Арцахе.
Особое внимание было уделено ситуации в ряде населенных пунктов Республики Арцах, сложившейся вследствие развернутых Азербайджаном с 1 по 4 апреля широкомасштабных военных действий.
Президент Саакян подчеркнул важность роли меценатов в деле оказания помощи пострадавшим гражданам, отметив, что их вклад окажет оказать существенное воздействие на удачное выполнение предусмотренных работ.