Բացահայտվել է Երևանում 21-ամյա երիտասարդի մահվան պատճառ հանդիսացած դանակահարությունը. կասկածյալը ձերբակալվել է 04/09/2016   10:47  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչության Կենտրոն և Նորք -Մարաշ վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով ձեռնարկված անհետաձգելի  քննչական և դատավարական այլ գործողությունների արդյունքում պարզվել են ապրիլի 8-ին Երևանում 21-ամյա երիտասարդի դանակահարության հանգամանքները, առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի ինքնությունը:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2016թ. ապրիլի 08-ին` ժամը 14:10-ին, Մ.Հերացու անվան թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցից ահազանգ էր ստացվել, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-պատռված թափանցող վերք» ախտորոշմամբ բուժօգնության է տեղափոխվել 1995թ. ծնված Ազատ Աբրահամյանը: Ժամեր անց երիտասարդն առանց գիտակցության գալու հիվանդանոցում մահացել է:
Քննությամբ պարզվել է, որ Ա.Աբրահամյանին կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածքը պատճառվել է 2016 թվականի ապրիլի 08-ին` ԵՊՀ-ին հարող տարածքում տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ, տվյալներ ձեռք բերվել վիճաբանության մասնակիցների վերաբերյալ: Ապրիլի 9-ի վաղ առավոտյան ինքնակամ ներկայացել է Գեղարքունիքի մարզի 24-ամյա բնակիչ Գ.Սարգսյանը և ցուցմունք տվել դեպքի շուրջ: Վերջինս ձերբակալվել է:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել բազմաթիվ վկաներ, քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզաբանելու համար նշանակվել են դատաբժշկական, դատակենսաբանական, դատահետքաբանական փորձաքննություններ:

Установлены обстоятельства поножовщины в Ереване, унесшей жизнь 21-летнего парня: подозреваемый задержан 04/09/2016 11:37 | Криминальная хроника
Следственный комитет Армении установил обстоятельства инцидента с поножовщиной в Ереване, в результате которого погиб 21-летний парень.
“В 14 :00 8 апреля 2016 года в Университетскую клиническую больницу №1 имени М.Гераци поступил сигнал о том, что к ним с диагнозом “проникающая колото-рваная рана левой половины грудной клетки” доставлен Азат Абрамян 1995 года рождения, который спустя несколько часов скончался в больнице, не приходя в сознание”, - говорится в сообщении СК.
Следствием установлено, что инцидент произошел 8 апреля . А. Абрамяна ранили во время ссоры на прилегающей к ЕГУ территории; получены данные об участниках потасовки. Рано утром 9 апреля в отдел добровольно явился 24-летний житель Гегаркуникской области Г. Саркисян и дал показания относительно произошедшего. Саркисян задержан.
“Произведен осмотр места происшествия, допрошены многочисленные свидетели. Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначены судебно-медицинская, судебно-биологическая, судебно-трасологическая экспертизы”, - отмечается в сообщении.