Վահրամ Բաղդասարյան. Խաղաղապահների տեղակայման խնդրանքով մենք երբեք հանդես չենք եկել, բայցև դեմ չենք 04/08/2016   11:31  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Շփման գծում խաղաղապահների տեղադրվելու խնդրանքով մենք երբեք հանդես չենք եկել, բայցև դեմ չենք խաղաղապահների տեղակայմանը:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը` անդրադառնալով նախօրեին ՀՀ Նախագահի` գերմանական լրատվամիջոցին տված հարցազրույցում խաղաղապահների տեղակայման վերաբերյալ հայկական կողմի արտահայտած դիրքորոշմանը:
Ըստ նրա` մենք պնդում ենք, որ Լեռնային Ղարաբաղը պարտադիր պետք է լինի բանակցությունների կողմ, և շարունակում ենք բանակցությունները:
Ինչ վերաբերում է հայկական կողմի ունեցած` 1980-ականների զենքին, ապա, Վ.Բաղդասարյանի համոզմամբ, «որևէ զենք, զինանոց ոգու հետ պայքարել չի կարող»: «Մենք հաղթանակած ենք այս պահին, և դա մեր ժողովրդի միասնության շնորհիվ է»,- ընդգծեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:
09:43 08/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը. հայկական կողմն ունի 2 զոհ և վիրավորներ
00:02 08/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայկական «սպեցնազը» ադրբեջանական զինվորական ունեցվածքով բեռնատար է առգրավել. Արծրուն Հովհաննիսյան
22:38 07/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲակո Սահակյանն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբից ակնկալում է կոշտ եւ հասցեական գնահատականներ
21:49 07/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է վերականգնվի բանակցային գործընթացի լիարժեք ձեւաչափը. Բակո Սահակյան
20:32 07/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի պաշտպանության նախարարը ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներին ներկայացրել է ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի անհերքելի ապացույցներ

Ваграм Багдасарян: Армения никогда не просила о размещении миротворцев, хотя не против этого 04/08/2016   11:47  |  Актуальная тема
Армения никогда не обращалась с просьбой о размещении миротворцев, хотя не против этого.  Об этом заявил на брифинге в пятницу глава парламентской г фракции правящей Республиканской партии Армении Ваграм Багдасарян.
“Мы настаиваем на обязательном участии Нагорного Карабаха в качестве стороны переговоров “, - отметил также Багдасарян.
Он также отметил, что ни одно оружие не способно одолеть  дух человека. “Мы победили, и это благодаря сплоченности нашего народа”, - сказал депутат.
Напомним, президент Армении Серж Саргсян в интервью Deutsche Welle, отвечая на вопрос, почему армянская сторона не желает разъединения вооруженных формирований противоборствующих сторон миротворцами, например, российскими, заявил: "Мы никогда против этого не высказывались, но считаем, что этот конфликт должен быть в целом и окончательно решен".
"Мы изъявляли готовность подписать соответствующий документ, который бы предусматривал всеобъемлющее урегулирование этого конфликта, в том числе и присутствие миротворцев между нашими двумя сторонами. Но азербайджанцы этого не захотели", - добавил президент Армении.